Kałuża duchowa i mity oświecenia

Dlaczego chcemy odkryć niebo w sercu, a lądujemy w kałuży duchowej?

Parę mitów odnośnie Oświecenia

💞 Jest taka część w istotach ludzkich, która wypiera swą własną kreacje, chce ją unicestwić w jakiś sposób by odnaleźć swą Boskość. Nie tędy droga, nie tędy kochanie.
Jeśli szukasz siebie, negując cokolwiek w doświadczeniu wciąż będziesz się kręcił na karuzeli złudzeń. Taki mały sabotaż siebie, a w lustrze te wciąż karykatury widziane w rzeczywistości.

💞 Trzymanie się „wglądów”, doświadczeń Przebudzenia, poczucie straty tego dotknięcia siebie w bezkresie.Tak, kiedy latało się wysoko, „upadek” bywa bolesny. A boli wtedy, kiedy chcemy trzymać się czegokolwiek co przemijalne. Nawet te najpiękniejsze „fazy”, to tylko laurki trzymane w szufladach umysłu. Tylko ta chwila zawiera w sobie WSZYSTKO, kiedy szukasz innego momentu, sam siebie torturujesz biczami chciwych myśli. Zostaw to. Prawda jest taka prosta, że aż niewidoczna dla skomplikowanych założeń umysłu.


💞 Oświecone Ego z teorii ma same 6 na świadectwie z paskiem 😉, a jednak nie radzi sobie z praktyką jeszcze. I chociaż to nie egzamin wciąż z lęku łamie naturalne prawa życia.
Tak bardzo chce kontrolować, że zawłaszcza sobie prawo do oceniania i diagnozowanie wszystkiego wokół. Ono WIE! Wie za siebie i za ciebie, więc słuchaj, przytakuj i milcz! Bądź zaszczycony jego uwagą 🙂 Jeśli lubisz zupę pomidorową, może przekonywać Cię nieustannie, że właśnie ogórkowa jest tą najlepszą dla Ciebie 😉 Ono wie, więc nie ma tematu 🙂 🙂

💞 Korporacja Umysłu to ogromne przedsięwzięcie, tak wiele zostało zainwestowane w te wszystkie koncepty i drabiny wiodące do sukcesu… no cóż, kiedy te szczeble wyłamują się jeden po drugim nagle nie ma się czego złapać! Lecisz w dół i jeśli wolisz cokolwiek niż to co bezcenne rozbijasz się o te dno w które uwierzyłeś, że istnieje.

💞 Jeśli nie odkrywasz, że Miłość jest każdym kolorem i także bezbarwną chwilą, kiedy gonisz za przyjemnością, a nie chcesz przyjąć bezwarunkowej radości, to w końcu frustracja Cię dopadnie i zabawi się z Tobą jak małpką w Zoo 😉Potaplasz się w błotku, by w końcu wybuchnąć śmiechem widząc w paradoksie ten największy sens- TO Jest Wszystkim, a każdy podział to ignorancja.

💞 Niebo może i jest niebieskie, ale jeśli nazwiesz je purpurą to i tak pozostanie Niebem…

Nulina

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s