Bliskość

Bliskość pojawia się w Łasce rozpoznania siebie w Kimś. To Dar i nie możemy jej wypracować. To bezcenne czuć się przy kimś jak w Domu, jak w jednym Sercu Istnienia. Kiedy tą bliskość przesłoni cień, nie jesteśmy w stanie jej wskrzesić na siłę, zwłaszcza jeśli zamkniemy się w swym zranieniu. Rany emocjonalne, które mogą być rozpoznane przez nas jako warstwa iluzji w której utkneliśmy na moment, na chwilę, która stwarza możliwość uwolnienia nas od starych kliszy zapisanych w naszej pamięci.
Każdy z nas jest w swojej bajce, czasami wydaje się, że są wspólne rozdziały tej bajki, a jednak okazuje się, że wszystko co w nas się pojawia, należy do naszej wersji interpretacji życia.


I tutaj może pojawić się kolejna sposobność, aby zanurzyć się we własne intymne doświadczenie, bez potrzeby rozmowy z kimś, kto spełnił swoją role lustra, ale nie jest w stanie towarzyszyć nam w tym doświadczeniu.
Takie rozmowy w momencie, kiedy zaczynasz opowiadać swoje historie, a w sumie kiedy te historie zaczynają opowiadać o Tobie bajki, nie prowadzą do niczego więcej jak oddalenia i niezrozumienia.
Jeśli pojawiają się emocje, warto pozostać z nimi w samotności, w ciszy, w pełnym przyzwoleniu na nie, bez słów i myśli. Bez walki i chęci pozbycia się ich. W takiej bezbronności masz szansę przyjrzeć się zmorom umysłu i nie wchodzić w role, w które chcą Cię znowu wciągnąć.Jeśli w tym przyjęciu, poczujesz przestrzeń, wtedy już rozmowa z kimś bliskim przebiegnie zupełnie inaczej…
Bliskość z samym sobą, to najpiękniejsza relacja jaką możesz mieć. Pielegnuj tą relację zaufaniem do siebie, pamiętając o swojej Prawdzie, o tym Kim Jesteś, nawet w tych konfrontacyjnych momentach.
Jeśli łączy Cię prawdziwa Bliskość z inną Istotą, to nawet najtrudniejsze chwile nie będą w stanie Was rozdzielić. Prawda nie potrzebuje adwokata, czasu, wybaczenia.
Bliskość to Miłość, Zaufanie i Jedność. Tam nie ma Ja i Ty, jest tylko to co się wydarza i bycie w tym w całości Teraz.

Bliskość, dotknięcie wiatru, zachłyśnięcie się Życiem w każdej formie Tu i Teraz.

Nulina

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s